GARNITUR

Sklep jest na chwilę obecną w fazie testów.
Wszystkie dokonane zakupy na daną chwilę nie zostaną zrealizowane.
Zapraszamy później :)

Filtry
pokaż pomocnika bloków

Status

Kolor

Rozmiar

Model

Sezon

Skład

Typ

Klasyka męskiej garderoby współczesnego mężczyzny to Garnitur .Przy wyborze garnituru każdy detal ma ogromne znaczenie. Fason, kolor, tkanina, okazja, pora roku, a nawet pora dnia. Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego modelu koniecznie przeczytaj nasz krótki opis na temat tego jak dobrać garnitur.

O tym, czy garnitur dobrze leży, decyduje długa lista elementów. Pierwszy z nich to ramiona i tutaj raczej trudno dokonać przeróbek, dlatego jeśli w ramionach coś się marszczy lub wznosi, sięgnij po inny rozmiar lub model. Jeśli jesteś drobnej postury, wybierz marynarkę, która optycznie lekko poszerzy sylwetkę. Jeżeli natomiast masz raczej rozbudowaną klatkę piersiową, wybieraj marynarki niżej zapinane , z delikatnym wzorem te optycznie wysmuklają sylwetkę . Kolejna kwestia to odpowiednia długość. W klasycznym garniturze marynarka powinna sięgać do połowy dłoni opuszczonej ręki, a mankiet koszuli powinien nieznacznie wystawać spod rękawa, około 1 do 2 centymetrów. Klapy muszą dobrze przylegać, a ich szerokość wyznacza równocześnie szerokość krawata.

Nogawki to kluczowy element dobrze dobranego garnituru. Przyjmuje się, że idealnej długości spodnie opierają się o przyszwę buta, a z tyłu sięgają do połowy cholewki. Jednak ta zasada nieco się zmienia w przypadku bardzo wąskich albo bardzo szerokich nogawek. Te pierwsze powinny jedynie delikatnie dotykać obuwia, w wyjątkowych wypadkach pokazując nawet skarpetki. Z kolei te drugie mogą zakrywać więcej buta i tworzyć nawet dwie fałdy. Jak zawsze w przypadku mody, najważniejsza jest proporcja. Kamizelka? Raczej nie wróciła jeszcze do łask, ale jeśli koniecznie chcesz ją założyć, postaw na połączenia, w których jej kolor kontrastuje z barwą marynarki i spodni.

Kupując garnitur, nie zapomnij o dodatkach. Koszula, krawat lub mucha, buty, pasek oraz spinki do mankietów to zestaw, który powinien znaleźć się w każdej męskiej szafie.